NAPISZ DO NAS   OCEŃ NAS

SUEZ Zielona Energia została utworzona przez SUEZ Polska (50% udziałów) i Marguerite Waste Polska (50% udziałów). Celem SUEZ Zielona Energia był udział w przetargu, a dziś jest realizacja projektu Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK) w Poznaniu.

8 kwietnia 2013 r. Miasto Poznań i SUEZ Zielona Energia (wówczas SITA Zielona Energia) podpisały umowę o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, w ramach której powstał ITPOK. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce, w sektorze gospodarki odpadami, który będzie realizowany w formule PPP.

 

SUEZ Polska

SUEZ Polska jest spółką zależną SUEZ – światowego lidera w dziedzinie rozwiązań środowiskowych. SUEZ zarządza w Europie 47 zakładami termicznego przekształcania odpadów przetwarzając rocznie 7,3 mln ton odpadów komunalnych. SUEZ (wcześniej pod nazwą SITA) od 1992 roku jest w Polsce obecna jako lider na rynku gospodarki odpadami i utrzymania czystości. Zatrudnia blisko 2 600 pracowników.

www.suezpolska.com

 

MARGUERITE FUND

The 2020 European Fund for Energy, Climate Change and Infrastructure („Marguerite Fund”) został utworzony przy wsparciu sześciu wiodących w Europie publicznych instytucji finansowych (Caisse des Dépôts et consignations, Cassa Depositi e Prestiti, Europejski Bank Inwestycyjny, Instituto de Crédito Oficial, KfW, PKO Bank Polski) w celu realizacji kapitałochłonnych inwestycji w infrastrukturę. Funduszowi doradza niezależna firma doradcza, Marguerite Adviser S.A. Fundusz przeznaczył dotychczas około 300 mln euro na projekty należące do sektorów infrastruktury transportowej i energii odnawialnej o łącznej wartości przekraczającej 4 mld euro. Spośród 9 projektów finansowanych przez Fundusz Marguerite, zlokalizowanych w 7 krajach Unii Europejskiej, dwa znajdują się w Polsce.

www.margueritefund.eu

Odzyskaj-korzystaj